środa, 17 października 2012

Garść pomysłów na filmy

Jakiś koleżka na filmwebie opisał kilka swoich pomysłów na filmy, segregując je według gatunku (link tutaj.) Pomysły moim zdaniem nie są najlepsze (tak, tak. Jestem heiterem. Łeeee!) lecz zainspirowały mnie do podobnej zabawy. Też opiszę sobie pomysły na filmy, ale zrobię to w pół godziny i na wylosowane słowo. Lista gatunków, nad którymi nagłowił się wyżej wymieniony koleżka, poniżej.
1) Thriller. 
2) Czarna komedia. 
3) Dramat erotyczny. 
4) Horror. 
5) Gangsterski.
6) Wojenny.
7) Dramat historyczny. 

Losowe słowo, jeszcze niżej:
Paperback. Losuję słowa na angielskiej witrynie, nic więc dziwnego, że czasami zdarzają się nieprzetłumaczalne. Cóż filmy będą musiały mieć związek z książką w miękkiej oprawie (paperback= książka w miękkie oprawie.) Voila! Zaczynam.

1. Thriller. Wydawca lata temu podjął decyzję, że książka pewnego pisarza ma zostać wydana w miękkiej a nie twardej oprawie. Jej autor już dawno temu doszedł do sławy, w międzyczasie zdążył nabawić się manii wielkości połączonej z obsesją. Tropi wszystkich ludzi, którzy jego zdaniem kiedyś stali na jego drodze i uprzykrza im życie. Zaczyna od telefonów do wydawcy, kończy na wykupieniu jego firmy.
2. Czarna Komedia. Młody chłopak w piwnicy dziadka znajduje księgę czarnej magii, wydaną w miękkiej oprawie. Jest niedorobiona i pełna błędów. Szatan, który zostaje dzięki niej przyzwany też sprawia wrażenie lekko wybrakowanego. Chce doprowadzić do końca świata. Wprawdzie bohaterom nie udaje mu się go powstrzymać, ale popełnia masę błędów i sam udaremnia swoje plany.
3. Dramat erotyczny. Tytułowy paperback to symbol. Twarda kobieta i dwóch miękkich facetów u jej boku. Cherry, silna babka koło czterdziestki ma skłonność do mężczyzn, nad którymi może dominować psychicznie. Rozkochuje w sobie dwóch naraz - dwudziestoletniego nadwrażliwca i starzejącego się akwizytora. Dręczy ich obiecując i odbierając swoje wdzięki. Ostatecznie młodszy popełnia samobójstwo.
4. Horror. Płonie cały nakład książki, której wydanie miało uratować świat. Jej treść podyktowały anioły, teraz Ziemia pogrąża się w chaosie. Wydawca ma jedynie rękopis i musi zdobyć fundusze na nową edycję. Czas go goni i jest pewien, że nie uzbiera na inną wersję niż z papierowymi okładkami.
5. Gangsterski. Grupa przestępcza pierze brudne pieniądze, wydając fatalnie napisane kryminały. Są to niewielkie książeczki, w papierowych wydaniach kieszonkowych. Pisarz-grafoman, który je "produkował" oszukał ich na grube pieniądze. W dziesięciu z egzemplarzy ostatniego kryminału, ukrył kod do supernowoczesnego sejfu, w którym są ukryte. Gangsterzy muszą wytropić ludzi posiadających akurat te książki.
6. Wojenny. Podczas desantu w Normandii jeden z Amerykańskich żołnierzy dostaje delikatnie mówiąc fioła. Zaczyna mu się wydawać, że jest bohaterem tandetnej, wojennej książki w cienkim oprawkach... Jednej z tych, które czytał zanim się zaciągnął. Pchany przeświadczeniem, że jest bohaterem dokonuje cudów waleczności, po czym ginie.
7. Dramat Historyczny. Początek osiemnastego wieku, rewolucja podobna do tej, jaką wywołał Gutenberg. Francuski drukarz zaczyna wydawać książki w cienkiej oprawce. Środowisko pisarzy i innych wydawców ma do niego pretensje. Zaczynają się prześladowania. Niektórzy posądzają go nawet o konszachty z diabłem. Film o zakrawającym na absurd braku tolerancji.

Tak naprawdę kolega, od którego wziąłem inspirację wymyślił tych filmów o kilka więcej. Mnie się już nie chce. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz