środa, 18 lipca 2012

Chwilę mnie tutaj nie było. Na szczęście krótką. Już jestem i wrzucam kolejne lekko bezsensowne treści. Tym razem ćwiczenie pisarskie. Połączę sobie dwa losowe zdania w jeden tekst (te wyboldowane na początku i końcu.)


"Powielanie treści zazwyczaj oznacza tworzenie dużych bloków tekstu w ramach jednej lub kilku domen." Przeczytał zdanie po raz szósty i po raz szósty nie zrozumiał czego ono właściwie dotyczy. Może dlatego, że słowo domena nigdy nie miało w jego głowie szufladki ze sprecyzowanym znaczeniem. Rozmywało się, zawsze rozumiał je intuicyjnie. Ciężko się dzisiaj myślało. Jemu się ciężko myślało. Jak do cholery ma to przetłumaczyć na inny język skoro sam nie rozumie?
Pomasował się po skroniach, tak jakby ten ruch rzeczywiście mógł w jakiś sposób pobudzić do działania jego mózg. Zazwyczaj po prostu pisał.
Czy myślało się ciężko tylko jemu czy każdemu urodzonemu pomiędzy dwudziestym drugim października a dwudziestym czwartym listopada? Przypomniał sobie przeczytany wczoraj horoskop. "Skorpiony aż do końca tygodnia będą doświadczały wyjątkowo niskiej wydajności intelektualnej." 
Nie zwróciłby na niego uwagi, nawet nie wiedział wcześniej, że jest skorpionem, ale ta notatka wyświetliła mu się w mieszance pary i kropli deszczu na szybie autobusu. Zwariował? Może przez to nie może myśleć.
Weszła jego dziewczyna i zaczęła mówić. Już nie chciała żeby dzisiaj pracował. Nie mówiła oczywiście o tym, ale potokiem słów próbowała go oderwać od monitora. Niespodziewanie komputer zapiszczał i wyświetlił legendarny niebieski ekran. Trwało to tylko kilka sekund, ale dałby sobie rękę uciąć, że Windows obwieścił mu iż ma do czynienia z errorem4353 o treści: "Byk w miłości należy do osób bardzo zaborczych."

1 komentarz:

  1. Smutne, że takie krótkie to ćwiczenie, a właściwie jego wynik.

    OdpowiedzUsuń